Документатори БФ «Схід SOS» провели в Запоріжжі низку зустрічей з переселенцями та активістами

У серпні-вересні 2024 року команда документаторів Благодійного фонду «Схід SOS» провела зустрічі з переселенцями та громадськими активістами в Запоріжжі.

Документування воєнних злочинів – надзвичайно важлива складова притягнення до відповідальності представників рф. Фахівці розповіли учасникам і учасницям зустрічей про злочини та пошук зловмисників.

Ми документуємо історії зокрема й для збереження доказів, що можуть бути приховані чи знищені в майбутньому. Ми також пояснюємо, в які правозахисні установи надійдуть свідчення та чим це може допомогти людині.

Документатор Антон Літвіненко

 Від перших днів повномасштабного вторгнення міста та населені пункти Запорізької області були захоплені росіянами. Нині 70% регіону перебуває в умовах тимчасової окупації. Місцеві страждають від жорстоких дій росіян. Кількість переселенців, які прибули у Запоріжжя після 24 лютого 2022 року, налічує понад 275 000 осіб. Перебуваючи в окупації, значна частина з них постраждала чи бачила на власні очі злочини армії рф. 

Попри всі виклики, люди продовжують покидати ТОТ і розповідають про переслідування проукраїнських активістів, погрози та викрадення. Важливо надавати та зберігати інформацію про події на тимчасово окупованих і деокупованих територіях, адже це перший крок до встановлення справедливості.

Під час поїздки до Запоріжжя документатори фонду також відвідали транзитний шелтер «Без меж», де поспілкувались з евакуйованими з Покровського району та інших населених пунктів Донеччини, які ворог стирає з лиця землі. 

Прихисток у 2024 році облаштував Благодійний фонд «Схід SOS» у партнерстві з фондом «Артак разом до мрії». Заклад приймає людей з інвалідністю та представників маломобільних груп населення, які евакуювалися з прифронтових територій України та виїхали з ТОТ.

Якщо ви стали свідком або постраждали від протиправних дій з боку рф, повідомте БФ «Схід SOS» за номером кол-центру, що приймає звернення з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614. Також можна звернутися через електронну адресу [email protected].

Документування здійснюється в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій. Проект за фінансової підтримки Європейського Союзу».

Документатори БФ «Схід SOS» провели в Запоріжжі низку зустрічей з переселенцями та активістами | БФ «Схід SOS», картинка №1